Ana içeriğe atla

Game pass ile bedava oyun kütüphanesi


Microsoft xbox'ın hiç şüphesiz konsol aldırtan servisi game pass. İlk çıktığında oyun havuzu kısıtlı olan servis şuan kendi başına oyuna doyuracak seviyede. İçerisinde pubg, doom, forza gibi popüler oyunların yanı sıra bağımsız yapımlar ve denemek isteyebileceğiniz yüzden fazla oyun bulunuyor.


En güzel tarafıda para vermek istemediğiniz ama oynamak istediğiniz oyunlar var. Bir süre sonra bu oyunlar çok hoşunuza gidebilir. Ashen mesela yakın zamanda oynayıp beğendiğim bir oyun. Açıkçası bu oyuna para verip alacağım oyun değil.

Xbox için tüm bunları ücretsiz kullanabilirsiniz. Kampanya ile de çok cüzi rakama kullanabilirsiniz. Xbox da eklenen her hesabın içeriğinden ana hesapta faydalanıyor, ücretsiz deneme hesaplarıyla game pass'ı bedavaya kullanabilirsiniz. Aynısı gold için geçerli değil. Deneme olsaydı geçerli olurdu.

Türkiye gibi bir ülkede oyunların pahalı olmasından game pass oyun severlere ilaç gibi gelecek. Gelecekte eklenen oyunları da hesaba katarsak game pass xbox kullanıcıları için bir ayrıcalık olacak. Özellikle de video oyunlarına yeni başlayanlar için game pass adeta oyun kütüphanesine dönüşüyor desem yeridir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Merhaba blog

Uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar. Yeniden kendimce bir blog ile yayın hayatına başlıyorum. Çok zaman geçmesine rağmen paylaşma ruhumu kaybetmeden, edindiğim tecrübeleri ve hoşuma giden içerikleri sizlerle buluşturacağım.

Netflix'i temel fiyatına özel paketi kullanın

Çevrimiçi film ve dizi izleme hizmeti Netflix'i daha ucuz bir fiyata kullanmanızı sağlayan birkaç yöntem mevcut. İlki sanal kredi kartlarıyla ücretsiz deneme hesabı açarak kullanmak. Bu yöntemin dezavantajı, abonelik sonunda farklı hesaba geçtiğimiz için içeriğe kaldığımız yerden devam edemiyor oluşumuz. Kendi verilerimiz diğer hesap da kaldığı için bir süre sonra can sıkıcı olabilir. Diğer yandan sanal kartımız ana hesaba bağlı olduğu için bir süre sonra üyelik alamazsınız.

Mobil cihazınızda reklamları kaldırın

Bilgisayar da her ne kadar sadece tarayıcı olsa da mobil cihazlarda işin içine uygulamalarda girince neredeyse her yerde reklam görüyorsunuz. Üstelik bilgisayarda ki gibi işaretle engelleme yöntemi hala mobil cihazlarda yok. Tarayıcı bazlı engelleme de olmayınca mobil cihazlarda reklam engelleme de sudan çıkmış balığa dönmeniz olası.
Mobil cihazlarda engelleme en verimli iki yöntem bulunuyor, birisi VPN ile tüm trafiği filtreleme diğeri ise DNS bazlı engelleme.