Ana içeriğe atla

Netflix'i temel fiyatına özel paketi kullanın


Çevrimiçi film ve dizi izleme hizmeti Netflix'i daha ucuz bir fiyata kullanmanızı sağlayan birkaç yöntem mevcut. İlki sanal kredi kartlarıyla ücretsiz deneme hesabı açarak kullanmak. Bu yöntemin dezavantajı, abonelik sonunda farklı hesaba geçtiğimiz için içeriğe kaldığımız yerden devam edemiyor oluşumuz. Kendi verilerimiz diğer hesap da kaldığı için bir süre sonra can sıkıcı olabilir. Diğer yandan sanal kartımız ana hesaba bağlı olduğu için bir süre sonra üyelik alamazsınız.

En çok kullanılan ise hesaba ortak bulmak. Forumlarda veyahut Facebook gibi yerlerde dört kişilik hesaplar kurulabilir. Üstelik Netflix bu gibi durumlara göz yumuyor. Pazar alanını genişletmek isteyen bir firma için normal bir durum. Ortaklık kurmayı bırakan bir üye akabinde kendi üyeliğini açacağı aşikar. Ortaklık ile Netflix ortalama 10 lira gibi bir rakama geliyor.

Son yöntemi ise kendim kullanıyorum. Temel paketi alıp akabinde en üst pakete yükselterek aboneliği sonlandırmak. Netflix o ay için sizden yükseltme ücreti talep etmez. Aboneliği sonlandırdığınız için diğer ay aynı işlemi tekrar edebilirsiniz. Ortağa ihtiyacınız da kalmaz. Enpara gibi kampanya ve üstüne birde ortak koyarsanız aylık 2 liraya gelir. Yöntemi şans eseri keşfettim. Yükseltme işlemi için ücret talep edene kadar bunu kullanabilirsiniz. Duyar kasmaya da gerek yok. Netflix gibi bir şirket elbette bu gibi durumların farkında ve bilerek düzeltme işlemi koymuyor. Bir iki basit sınırlama ile çok rahat bu gibi durumların önüne geçebilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Merhaba blog

Uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar. Yeniden kendimce bir blog ile yayın hayatına başlıyorum. Çok zaman geçmesine rağmen paylaşma ruhumu kaybetmeden, edindiğim tecrübeleri ve hoşuma giden içerikleri sizlerle buluşturacağım.

Mobil cihazınızda reklamları kaldırın

Bilgisayar da her ne kadar sadece tarayıcı olsa da mobil cihazlarda işin içine uygulamalarda girince neredeyse her yerde reklam görüyorsunuz. Üstelik bilgisayarda ki gibi işaretle engelleme yöntemi hala mobil cihazlarda yok. Tarayıcı bazlı engelleme de olmayınca mobil cihazlarda reklam engelleme de sudan çıkmış balığa dönmeniz olası.
Mobil cihazlarda engelleme en verimli iki yöntem bulunuyor, birisi VPN ile tüm trafiği filtreleme diğeri ise DNS bazlı engelleme.